Dunlop Winter Sport 5 – opona zimowa klasy premium

Opis koncernu: Twórcą tego koncernu był Irlandczyk John B. Dunlop. Historia tej marki sięga 1888 roku i zaczyna się od tworzenia ogumienia dla trójkołowych rowerków. Inżynierowie oraz projektanci zarówno w Europie w USA i Japonii cały czas wymieniają doświadczenia po to, by zakłady produkcyjne Dunlopa, umiejscowione na trzech kontynentach, mogły wytwarzać opony o najwyższym standardzie jakości. Głównym celem tego koncernu jest zapewnienie kierowcom i motocyklistom większego komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Klasa jakościowa opony: Opony marki Dunlop należą do najwyższej klasy jakościowej – Premium.

Zastosowanie: Model opony stworzony do samochodów osobowych z mocnymi silnikami.

Rodzaj bieżnika: Posiada kierunkowy wzór bieżnika.

Charakterystyka: Dunlop Winter Sport 5 to najnowszy model opony zimowej przeznaczony do samochodów osobowych. Jak zwykle w takich przypadkach opona ma poprawione parametry jezdne w stosunku do swojej poprzedniczki. Lepsza przyczepność na śliskiej nawierzchni zagwarantowana jest przez zakrzywiony kształt oraz zwiększoną długość lameli. Zmniejszone opory toczenia zapewniają mniejsze zużycie paliwa. Sprawniejsze odprowadzanie wody gwarantują głębsze niż dotychczas rowki bieżnika.

kova

Porównaj ceny i kup taniej!

Zalety:

· Lepsze osiągi na ośnieżonych drogach – Dzięki zwiększonej ilości klocków bieżnika i tym samym większej ilości punktów styku z nawierzchnią, opona Winter Sport 5 zapewnia lepszą trakcję i osiągi na śniegu.

· Lepsza przyczepność na śliskiej nawierzchni – Zakrzywiony kształt oraz zwiększona długość lamelek w środkowej części bieżnika zdecydowanie poprawia przyczepność opony na śliskiej nawierzchni, zapewniając pewne prowadzenie na zakrętach.

· Większa odporność na aquaplaning – Głębsze niż dotychczas rowki bieżnika pomagają sprawniej odprowadzać większe ilości wody i błota pośniegowego, wyraźnie zmniejszając ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

· Oszczędność paliwa – Konstrukcja nowej opony Winter Sport 5 zapewnia zdecydowanie niższe opory toczenia, co bezpośrednio przekłada się na niższe zużycie paliwa i tym samym większe oszczędności.