Robot koszący – piękny trawnik bez wysiłku


Robot koszący NAC RLM 800-NG

robot koszący

Zobacz inne produkty

OPIEKUN TWOJEGO OGRODU

Każdy trawnik wymaga systematycznego koszenia. Jednakże, nie każdy właściciel zielonej murawy może pozwolić sobie na poświęcenie na to zadanie odpowiedniej ilości czasu. W takiej sytuacji warto zainwestować w kosiarkę automatyczną. Przykładem urządzenia godnego polecenia jest robot koszący NAC RLM 800-NG.

Roboty koszące są zaprojektowane tak, aby skrócić czas na realizację tego zadania, a także wyręczyć użytkownika. Wystarczy odpowiednio go zaprogramować. Sprzęt jest opiekunem ogrodu, bez potrzeby angażowania jednostki ludzkiej. Właściciel może poświęcić czas na odpoczynek lub spędzić go z rodziną.

WIELE ZALET

Produkt NAC RLM 800-NG, dzięki właściwym zabezpieczeniom jest w stanie spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Robot wyróżnia się między innymi funkcją ochrony przed kradzieżą, a dzięki cichej pracy, zajmie się Twoim ogrodem także nocą, nie budząc sąsiadów.

Do zalet kosiarki autonomicznej, oprócz braku samodzielnego koszenia, można zaliczyć również brak konieczności kompostowania lub wywożenia ściętej trawy. Robot koszący mulczuje trawę, czyli ścina jej małe fragmenty, które trafiają z powrotem na darń i tworzą dodatkową dawkę nawozu.

Częste koszenie wpływa także na to, że chwasty nie mają czasu, żeby się rozwinąć, a ścinki trawy po skoszeniu, tworzą bardzo cienką warstwę, która ogranicza parowanie wody z gleby. Ponadto mulczowanie przyczynia się do zachowania równowagi biologicznej oraz zasila trawę w składniki odżywcze.

WYSOKA JAKOŚĆ

Robot koszący NAC RLM 800-NG wyróżnia się ergonomicznym kształtem, a ponadto wspaniałą stylistyką. Jest niezwykle skuteczny w działaniu. Odpowiednie zaprogramowanie pozwoli otrzymać pożądane rezultaty.

Urządzenie pracuje na akumulatorze litowo-jonowym. Cechą charakterystyczną jest obecność stacji dokującej, do której automatycznie powraca w celu naładowania akumulatora. Ładowanie trwa w tym przypadku około 45 minut, a maksymalny czas pracy na jednym naładowaniu wynosi 60-90 minut. Warto podkreślić, że czas ładowania może zależeć od kilku czynników. Zasadnicze znaczenie ma temperatura otoczenia. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, robot koszący tnie trawnik bardzo ostrymi ostrzami, zapobiegając wysychaniu końcówek.

DOSKONAŁE PROWADZENIE

Prezentowany robot koszący NAC RLM 800-NG jest bardzo łatwy w obsłudze i programowaniu. Dobre prowadzenie zapewnia zestaw czujników, a mianowicie czujnik deszczu, prowadzenia, podniesienia, a także napotkania na przeszkody. Zestaw zawiera komplet elementów niezbędnych do uruchomienia i obsługi kosiarki.

WIELKOŚĆ OBSZARU KOSZENIA

NAC RLM 800-NG przeznaczony jest do koszenia trawników, których powierzchnia nie przekracza 800 metrów kwadratowych. Wielkość obszaru koszenia zależy od kilku elementów, między innymi: stanu ostrzy, wilgotności trawy oraz jej wysokości.

Duże znaczenie ma także kształt zielonej murawy. W przypadku, gdy trawnik złożony jest z otwartych przestrzeni, robot może sobie z nim poradzić w ciągu godziny. Gdy jest to kilka przestrzeni oddzielonych drzewami, potrwa to zdecydowanie dłużej.

SYSTEM TNĄCY

System tnący kosiarki automatycznej NAC RLM 800-NG wyposażony jest w trzy noże obrotowe. Istnieje tutaj możliwość regulacji wysokości koszenia. System cięcia pozwala na utrzymanie trawnika w doskonałej kondycji. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się piękną zieloną trawą bez podejmowania dużego wysiłku.