Coraz więcej kobiet decyduje się na farbowanie włosów w domu. Przede wszystkim takie rozwiązanie pozwala sporo zaoszczędzić. Oczywiście wymaga dużej precyzji, gdyż tylko wtedy można liczyć na naprawdę dobry efekt. Dziś zastanowimy się, czy aby na pewno to dobre rozwiązanie. Podpowiemy też, jak farbować włosy w domu.
Jak farbować włosy w domu, by zachowały swój blask?
Jeżeli do tej pory nie farbowałyście włosów w domu, to pamiętajcie, by na początek wybrać taką farbę, która zmieni kolor o dwa bądź trzy tony. Na pewno nie warto rozjaśniać bardzo ciemnych włosów na kolor blond, gdyż wymaga to zdecydowanie większych umiejętności. Jeżeli marzycie o kolorze blond, to pamiętajcie, aby wybierać farby, a nie szamponetki. Farba do włosów blond może mieć amoniak, jednak zdecydowanie częściej taki produkt uczula. Ma też bardzo intensywny zapach. Na szczęście dostępne są także farby do włosów blond bez amoniaku, które nadal są bardzo trwałe i utrzymują się nawet do 8 tygodni. Podczas koloryzacji odchylają łuskę włosa, dzięki czemu pigment dostaje się do jej wnętrza. Jeżeli chcecie zafarbować ciemne włosy na blond, to konieczne jest wcześniejsze rozjaśnianie. Przypominamy również, aby przed farbowaniem wykonać próbę uczuleniową. Dzięki niej sprawdzicie, czy żaden składnik nie powoduje podrażnień skóry. Przypominamy także, aby nie stosować czepków foliowych, które mogą powodować przegrzanie się włosów, a w konsekwencji ich uszkodzenie. Po więcej porad udajcie się na stronę: https://ohmyhair.com.pl/.
Nawilżanie włosów farbowanych
O włosy trzeba dbać, dlatego też tak ważne jest ich właściwe nawilżanie. W żadnym wypadku nie można bagatelizować tego etapu. Włosy trzeba nawilżać dokładnie, ale odżywki bądź maski nie powinno się nakładać na skórę głowy, gdyż może spowodować nadmierne przetłuszczanie się włosów. Polecamy odżywki oraz maski z dodatkiem kwasu hialuronowego, który wnika w strukturę włosa. Ponadto tworzy na nim film ochronny. Jeżeli chcecie olejować włosy, to pamiętajcie by wybierać takie olejki, które nie powodują żółknięcia kosmyków. Jest to szczególnie ważne, gdy chcecie zachować chłodny odcień blond. Doskonale sprawdzi się olej kokosowy. Możecie wykonać olejowanie na mokrych, jak i na suchych włosach. Jeżeli są one bardzo zniszczone, to najlepiej olej nałożyć na całą noc, a następnie o poranku zmyć go letnią wodą i umyć włosy metodą OMO.
Metoda OMO w praktyce
Metoda OMO to specjalna metoda mycia włosów, która zapewni im podwójne nawilżenie. Rozpoczynamy ją od przeczesania włosów. Następnie namaczamy je i nakładamy odżywkę. W pierwszym etapie myjemy włosy odżywką. Polecamy kosmetyk z kwasem hialuronowym bądź olejkami roślinnymi. Jeżeli skóra głowy bardzo się przetłuszcza, to zastosujcie odżywkę z niacynamidem, który reguluje pracę gruczołów łojowych. Po spłukaniu odżywki nakładamy szampon. Najlepiej wybrać taki, który jest przeznaczony do włosów farbowanych i nie wypłukuje pigmentów farby. Świetnie sprawdzi się kosmetyk z kwasem hialuronowym bądź z ekstraktami ziołowymi, np. mięty pieprzowej. Po spłukaniu szamponu aplikuje się maseczkę. Rekomendujemy Wam kosmetyk z ceramidami, które działają niczym cement, odbudowując mikrouszkodzenia we włosach. Nie zapomnijcie jeszcze o ochronie końcówek. Dlatego warto zastosować spray ochronny. Możecie wybrać termoochronny bądź z dodatkiem olejków roślinnych.