Konto firmowe Fyrst – jak założyć? (Poradnik)

Konto firmowe Fyrst to nowoczesne konto bankowe, które od początku 2019 roku otwiera drzwi do świata finansów dla samozatrudnionych oraz właścicieli firm w Niemczech. Stworzony przez renomowaną Grupę Deutsche Bank. Fyrst wykorzystuje cyfrowe innowacje, aby zaoferować tanie usługi bankowe.

Gdzie znajduje się główna siedziba Fyrst?

Główna siedziba Fyrst znajduje się w Bonn w Niemczech. Bank Fyrst działa wyłącznie jako platforma internetowa i nie posiada fizycznych oddziałów. Jest częścią Postbanku, zatem klienci Fyrst mają dostęp do usług oferowanych przez oddziały Postbanku i Cash Group, w tym wpłat i wypłat gotówki.

Dlaczego warto wybrać konto firmowe Fyrst?

Fyrst wyróżnia się elastycznością dzięki korzystnym ofertom kredytów już od 0,99% miesięcznie. Dla konta FYRST BASE bank nie pobiera opłat za zarządzanie kontem, natomiast dla konta FYRST COMPLETE pobiera niewielką opłatę w wysokości 10 euro. Realizuje także płatności w czasie rzeczywistym w strefie SEPA z limitem do 15 000 euro za transakcję.

Dzięki zintegrowanej księgowości i zarządzaniu fakturami, bankowanie z Fyrstem oszczędza czas. Klienci mogą korzystać z bezpłatnych wypłat gotówki w ponad 10 000 lokalizacjach bankomatów.

Otwarcie konta firmowego Fyrst jest bardzo intuicyjne. Twoje konto może być aktywne już w 7 minut z natychmiastowym przyznaniem IBAN. Fyrst oferuje także łatwe w skali kraju wpłaty i wypłaty gotówki, a więc dostarcza bezpieczeństwo i kompetencje renomowanego niemieckiego banku.

Fyrst umożliwia dokonywanie natychmiastowych przelewów, zatem pieniądze są księgowane na koncie odbiorcy w czasie rzeczywistym. Platformy interfejsu danych takie jak DATEV automatycznie łączą Twoje firmowe konto bankowe z doradcą podatkowym.

Jak otworzyć konto firmowe Fyrst?

Aby otworzyć konto firmowe Fyrst, potrzebujesz ważnego dowodu tożsamości lub paszportu. Musisz zweryfikować swoją tożsamość za pośrednictwem wideoweryfikacji, która jest możliwa każdego dnia od godziny 7:00 do 22:00.

Proces identyfikacji wideo trwa około 7 minut i obecnie jest dostępny tylko dla niemieckich dokumentów tożsamości. Po pomyślnej weryfikacji otrzymasz IBAN dla swojego nowego konta bankowego.

Jeśli wybierzesz procedurę identyfikacji na poczcie zamiast wideo. Zazwyczaj otrzymasz dane dostępu do nowego konta w ciągu 14 dni od ukończenia wniosku.

Jakie usługi oferuje Fyrst?

Fyrst oferuje więcej niż tylko usługi bankowe, a więc dostarcza on niesamowite usługi, które obejmują konta biznesowe (BASE i COMPLETE), zarządzanie zamówieniami, zarządzanie fakturami, projektowanie stron internetowych, zarządzanie projektami i rozwiązania komunikacyjne.

Narzędzie do zarządzania projektami Fyrst umożliwia wystawianie faktur, tworzenie ofert i monitorowanie płatności. Oprogramowanie księgowe sevDesk uprości prowadzenie Twojego biznesu dzięki szybszemu przechwytywaniu paragonów i optymalizacji współpracy z księgowym.

Klienci mogą wpłacać gotówkę bezpośrednio na swoje konto za pośrednictwem bankomatu Postbanku z funkcją wpłat. Wszystkie oddziały Postbanku oferują tę usługę. Możesz także wypłacać pieniądze kartą Fyrst w 9000 bankomatach należących do Deutsche Banku, Commerzbanku i UniCredit Bank, oraz w 1300 uczestniczących stacjach benzynowych Shell.

Jak klienci mogą korzystać z usług Fyrst?

Klienci mogą korzystać z usług Fyrst za pomocą mobilnej aplikacji Fyrst dla systemów Android i iOS. Aplikacje można pobrać ze sklepu App Store i Google Play Store. Jest także wersja desktopowa dla tych, którzy nie chcą bankować na swoich telefonach komórkowych. Wszystkie operacje bankowe można wykonać ze smartfona. Dzięki aplikacji Fyrst możesz uzyskać przejrzystą listę wszystkich swoich kont Fyrst, wywołać obroty dla istniejących szczegółów konta i złożyć wniosek o kredyt bieżący bezpośrednio.

Konto biznesowe w banku Fyrst

Bankowanie biznesowe Fyrst oferuje konta firmowe dla różnych rodzajów działalności. Dostarcza rozwiązania na każde wyzwanie z jakim mogą się spotkać ich klienci biznesowi. Fyrst oferuje dwa konta firmowe: FYRST BASE i FYRST COMPLETE.

Konto FYRST BASE To konto biznesowe oferuje bezpieczne i łatwe bankowość online. Nie ma opłat za zarządzanie kontem, darmowe karty Fyrst, 50 darmowych pozycji księgowych i krajowe wpłaty oraz wypłaty gotówki. Klienci mogą łatwo zarządzać swoimi płatnościami zagranicznymi oraz swoimi zleceniami stałymi i poleceniami zapłaty.

Konto FYRST COMPLETE Klienci korzystają z ekonomicznego zarządzania kontem, w tym 75 darmowych bezpapierowych pozycji księgowych i darmowych kart Fyrst. Darmowe zarządzanie zamówieniami Fyrst i oprogramowanie księgowe sevDesk zmniejszą czasochłonne zadania.

FAQ – pytanie o konto firmowe Fyrst

Czy Fyrst Bank jest bezpiecznym bankiem?

Tak, Fyrst Bank jest regulowany przez Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych w Niemczech (BaFin). Jako część Deutsche Bank AG oferuje gwarancję depozytów do kwoty 100 000 euro, zapewniając bezpieczeństwo środków klientów.

Ile darmowych transakcji oferuje konto Fyrst Base?

Konto Fyrst Base zapewnia 50 darmowych transakcji bezpapierowych każdego miesiąca. Po przekroczeniu tego limitu opłata za każdą kolejną transakcję wynosi 0,19 euro.

Jakie są koszty wypłat gotówki z kont Fyrst?

W przypadku konta Fyrst Base za wypłatę gotówki z bankomatu zapłacisz 1,90 euro, a dla konta Fyrst Complete opłata wynosi tylko 0,90 euro.

Jakie alternatywy dla Fyrst Bank?

Dla freelancerów, samozatrudnionych i małych firm dostępne są różne alternatywy dla Fyrst Bank. W tym takie usługi jak Revolut, Holvi, Penta, Kontist, N26 czy insha, bank działający na zasadach finansów islamskich bez oprocentowania.

Oceń artykuł: 4.6 / 5 (19 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments