Jak otworzyć konto N26? (Poradnik)

Jak otworzyć konto N26? Czy warto posiadać ten rachunek? Bank N26 od dawna jest moim ulubionym bankiem w Europie. Mają bardzo przyjazną aplikację, niskie opłaty i użyteczne integracje.

Jak otworzyć konto N26? Jakie są wymagania?

Konto w N26 Bank mogą otworzyć osoby mieszkające w krajach UE i EOG. Aby założyć konto, potrzebujesz adresu do korespondencji w jednym z krajów, w których N26 działa, aby mogli wysłać ci kartę Mastercard.

Aktualnie N26 działa we wszystkich krajach strefy euro, z wyjątkiem Malty, Cypru, Litwy i Łotwy (choć te dwa ostatnie kraje mają wkrótce powrócić do oferty). Obejmuje to Niemcy, Austrię, Hiszpanię, Włochy, Irlandię, Słowację, Grecję, Francję, Belgię, Estonię, Finlandię, Luksemburg, Holandię, Portugalię i Słowenię.

Niedawno N26 udostępnił swoje konta w euro również w Norwegii, Szwecji, Danii, Polsce, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii. Mieli również lokalne konta w GBP dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale po Brexicie zdecydowali się je zamknąć.

Proces otwierania konta w banku N26

Otwarcie konta w N26 Bank jest prostym procesem składającym się z trzech głównych kroków: wypełnienia formularza rejestracyjnego online, potwierdzenia tożsamości oraz połączenia smartfona z twoim kontem.

Zaczynasz od wypełnienia formularza rejestracyjnego N26. Po prostu wejdź tutaj i kliknij przycisk „Rozpocznij rejestrację”.

Kraj, który wybierzesz, będzie determinować funkcje i ceny twojego konta N26 „na zawsze”, nawet jeśli przeprowadzisz się do innego kraju UE w przyszłości.

W formularzu rejestracyjnym zostaniesz poproszony o podanie swoich danych, w tym:

 • Adresu e-mail
 • Imienia
 • Nazwiska
 • Kraju zamieszkania
 • Daty urodzenia
 • Hasła
 • Numeru telefonu (może pochodzić z dowolnego kraju, ale nie może to być numer wirtualny, np. Google Voice)
 • Adresu korespondencyjnego (gdzie zostanie wysłana twoja karta Mastercard)
 • Opcjonalnego kodu promocyjnego. Jeśli nie masz karty studenckiej ISIC, możesz zignorować to pole, ponieważ żadne inne kody poleceń nie przyniosą ci korzyści, tylko osobie, która cię poleciła. Jednak po zarejestrowaniu się w N26 możesz polecać swoim znajomym i zarabiać dodatkowe pieniądze.

Następnie będziesz musiał odpowiedzieć na „poważne kwestie prawne” (standardowe pytania dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy), w tym na pytania dotyczące:

 • Płci
 • Stanowiska pracy i branży
 • Miejsca urodzenia
 • Obywatelstwa
 • Rezydencji podatkowej (kraju, w którym płacisz podatki)
 • Numeru identyfikacji podatkowej, jeśli jesteś rezydentem podatkowym (opcjonalnie) Na koniec musisz zgodzić się na regulamin i opcjonalnie wyrazić zgodę na aktualizacje produktów oraz niektóre ustawienia prywatności.

Po potwierdzeniu adresu e-mail możesz zalogować się na swoje konto i wybrać plan N26, który cię interesuje.

Jak otworzyć konto n26? Jaki wybrać plan?

Które plany możesz wybrać zależy od kraju, w którym znajduje się twój adres dostawy. Większość planów jest dostępna dla wszystkich, ale są pewne wyjątki. Karta Metal nie jest dostępna w Grecji, Słowenii i Szwajcarii. N26 oferuje cztery różne plany:

 • N26 (polecane, jeśli nie potrzebujesz ubezpieczenia podróżnego i nie wypłacasz dużej ilości gotówki w innych walutach, dostarczane z darmową kartą wirtualną)
 • N26 Smart (darmowa karta fizyczna, subkonta do oszczędzania i budżetowania, brak ubezpieczenia podróżnego)
 • N26 You, wcześniej Black (dobre ubezpieczenie podróżne i brak opłat za wymianę walut)
 • N26 Metal (to samo co You, ale z priorytetowym obsługiwaniem klienta, supermetalową kartą oraz ekskluzywnymi ofertami i rabatami)

Te plany są również dostępne dla kont firmowych, które są przeznaczone dla freelancerów używających konta w celach biznesowych. Konta te zostaną zarejestrowane na twoje imię i nazwisko i nie nadają się do firm z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeśli nie jesteś pewien, który plan wybrać, wystarczy wybrać zwykły plan N26 na razie. Zawsze możesz go później zaktualizować. UWAGA: Jeśli wybierzesz plan firmowy, nie będziesz mógł go później zmienić na plan osobisty, więc dla większości osób nie jest to zalecane!

Pozostałe sposoby weryfikacji tożsamości w banku N26

Otwarcie konta w N26 Banku z wykorzystaniem zdalnej weryfikacji tożsamości (metoda IDnow).

Po wypełnieniu początkowego formularza rejestracyjnego zostaniesz poproszony o pobranie aplikacji Android lub iOS, aby ukończyć weryfikację tożsamości.

Upewnij się, że masz przy sobie:

 • Paszport lub dowód osobisty (zgodnie z listą powyżej).
 • Smartfon z numerem telefonu, który podałeś wcześniej.
 • Kilka minut w cichym miejscu o dobrym oświetleniu, aby przeprowadzić szybki wideokonferencję — będziesz rozmawiał z żywym konsultantem.

Po rozpoczęciu połączenia, zazwyczaj zostaniesz podłączony do konsultanta bez większego opóźnienia. W niektórych przypadkach może być konieczne krótkie oczekiwanie, ale rzadko dłużej niż 5-10 minut. Zwróć uwagę, że weryfikację wideo można przeprowadzać tylko między godziną 8 rano a północą czasu niemieckiego.

W trakcie rozmowy zostaniesz poproszony o potwierdzenie kilku danych z formularza rejestracyjnego oraz wprowadzenie kodu wysłanego na numer telefonu, który podałeś. Będziesz także proszony o pokazanie swojego dokumentu tożsamości przed kamerą z różnych kątów, aby konsultant mógł zweryfikować jego autentyczność.

Należy zauważyć, że rozmowa będzie przeprowadzana w aplikacji N26, a nie w osobnej aplikacji IDnow, o której mowa w filmie — jednak proces ten nadal będzie miał tę samą formę.

Weryfikacja tożsamości w niemieckim urzędzie pocztowym (metoda PostIdent)

Jeśli twój adres dostawy znajduje się w Niemczech, a nie posiadasz żadnego z wymienionych dokumentów tożsamości, jedyną pozostałą opcją weryfikacji tożsamości jest metoda PostIdent. Jest to praktyczne tylko wtedy, gdy mieszkasz w Niemczech lub planujesz tam przebywać.

Szczerze mówiąc, odwiedzenie miasta takiego jak Berlin na pewien czas wcale nie jest złym pomysłem. Przynajmniej wiosną lub latem. To jedno z najbardziej kreatywnych miast w Europie i nadal stosunkowo przystępne cenowo. Jestem pewien, że inne części Niemiec również są warte odwiedzenia. A może Oktoberfest?

Tak czy inaczej, jeśli znajdziesz się w Niemczech, oto jak można zweryfikować swoją tożsamość:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 2. Wybierz, czy chcesz zweryfikować swoją tożsamość za pomocą paszportu lub dowodu osobistego (jeśli jest on obsługiwany, patrz lista powyżej). Kliknij przycisk, aby poprosić o kupon PostIdent.
 3. Wydrukuj otrzymany kupon PostIdent, który został przesłany e-mailem.
 4. Przejdź do najbliższego niemieckiego urzędu pocztowego Deutsche Post razem z kuponem, dowodem tożsamości i dowodem miejsca zamieszkania. Sklepy trzeciej strony zazwyczaj nie świadczą usług PostIdent, dlatego też należy udać się do oficjalnego urzędu Deutsche Post. Usługa jest bezpłatna.
 5. Poczekaj dzień lub dwa, aż otrzymasz e-mail od N26 informujący Cię, że twoje konto jest gotowe.

Podsumowanie – czy warto otworzyć N26?

Otwarcie konta w N26 to świetna decyzja dla każdego, kto ceni sobie wygodę, niskie opłaty i łatwą obsługę bankowości. Ten nowoczesny bank oferuje szybki i bezproblemowy proces rejestracji, co jest idealne dla osób mieszkających w krajach UE i EOG. Mając konto w N26, zyskujesz dostęp do przyjaznej aplikacji, która umożliwia łatwe zarządzanie finansami z każdego miejsca.

Dodatkowo, różnorodne plany kont oferowane przez N26 pozwalają dostosować usługi do własnych potrzeb, niezależnie od tego, czy potrzebujesz podstawowego konta, czy pakietu z dodatkowymi korzyściami jak ubezpieczenia podróżne czy priorytetowa obsługa klienta. Z N26 możesz cieszyć się bankowością bez ukrytych opłat, co jest dużą zaletą w porównaniu z tradycyjnymi bankami.

Oceń artykuł: 3.8 / 5 (40 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments