Jak otworzyć konto Vivid krok po kroku?

Zastanawiasz się jak otworzyć konto Vivid? Czy warto i jakie są koszty posiadania tego nowoczesnego konta? Vivid to nowa online bankowość, która oferuje możliwość założenia darmowego konta bankowego bezpośrednio przez aplikację.

Konto Vivid – opłaty, prowizje, koszty

Vivid Money to online bank, podobny do N26 czy Revolut, który działa bez fizycznych oddziałów, takich jak Sparkasse czy Deutsche Bank. Zarządzanie kontem odbywa się wyłącznie przez aplikację dostępną na smartfony i tablety.

Głównymi zaletami Vivid Money w porównaniu do tradycyjnych banków są niższe koszty oraz elastyczność, między innymi poprzez możliwość tworzenia podkont z własnymi numerami IBAN, a także korzystanie z kilku kart, w tym darmowej fizycznej karty VISA.

Ceny i opłaty

Podstawowa wersja konta w Vivid jest bezpłatna. Obejmuje ona darmowe przelewy, bezpłatną fizyczną kartę VISA do płatności w sklepach, bez opłat za transakcje, a także bezpłatne płatności przez Google Pay lub Apple Pay. Użytkownicy mogą również bezpłatnie wypłacać do 200 euro miesięcznie z konta. Wymiana walut jest możliwa w 40 walutach przy niewielkiej opłacie 0,5%. Dodatkowo, konto pozwala na utworzenie do 15 podkont z własnymi IBAN, co jest przydatne na przykład do oszczędzania na konkretny cel lub na podróż. Miesięcznie można również otrzymać do 20 euro cashbacku za zakupy.

Vivid Prime

Istnieje również płatna opcja Vivid Prime za 9,90 euro miesięcznie, która oferuje darmowe wypłaty do 1 000 euro miesięcznie (po przekroczeniu tej kwoty obowiązuje opłata 3% z minimalną opłatą 1 euro). Z tą opcją można zdobyć do 100 euro cashbacku miesięcznie, a każdy zakup kwalifikuje się do 0,1% cashbacku. Prime oferuje również specjalne warunki cashbacku i możliwość darmowego zamawiania metalowej karty co 6 miesięcy, a także wymianę walut w ponad 100 walutach przy opłacie 0,5%.

Która opcja jest lepsza?

Dla większości użytkowników darmowa wersja konta Vivid powinna w zupełności wystarczyć. Opcja Prime może być korzystniejsza dla osób, które często wypłacają duże kwoty gotówki lub chcą skorzystać z wyższego limitu cashbacku.

Przy zakładaniu darmowego konta przez specjalny link, nowi użytkownicy mogą korzystać z Vivid Prime bezpłatnie przez pierwsze trzy miesiące, bez automatycznego przedłużania subskrypcji, co jest wygodne i przyjazne dla klienta. Dokładne porównanie obu opcji konta oraz ich warunków można znaleźć na stronie Vivid.

Polecany artykuł: Konto Bunq w Niemczech – czy warto i jak założyć?

Jak otworzyć konto Vivid krok po kroku?

Chcesz założyć konto w Vivid Money? Proces jest prosty i zaczyna się od kliknięcia w ten link. Wystarczy wpisać swój adres e-mail. Po otwarciu otrzymanej wiadomości na smartfonie, zostaniesz przekierowany bezpośrednio do aplikacji, którą należy pobrać z AppStore. Vivid Money funkcjonuje wyłącznie przez aplikację.

Proces zakładania konta

Po zainstalowaniu aplikacji podajesz swoje dane: płeć, pełne imię i nazwisko, kraj zamieszkania, obywatelstwo, datę i miejsce urodzenia. Następnie podajesz informacje o swojej pracy i czy płacisz podatki w USA. Opcjonalnie możesz dodać numer podatkowy, jeśli zainteresują Cię opcje inwestycyjne w przyszłości.

Następnie wybierasz swój adres na mapie lub wpisujesz go ręcznie. Jest to potrzebne do wysyłki fizycznej karty. W procesie zakładania konta musisz również podać swój numer telefonu i potwierdzić go kodem, który otrzymasz. Przeczytaj i zaakceptuj warunki użytkowania oraz potwierdź, że konto zakładasz dla siebie.

Weryfikacja tożsamości

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Możesz to zrobić online poprzez wideorozmowę, gdzie pokażesz swój dowód osobisty i odpowiesz na kilka pytań. Alternatywnie, tożsamość można potwierdzić w niemieckiej placówce pocztowej, jednak proces ten może zająć więcej czasu.

Wybór i konfiguracja karty

Po weryfikacji tożsamości wybierasz, czy chcesz otrzymać fizyczną kartę pocztą, czy początkowo korzystać tylko z wirtualnej karty w aplikacji i płatności przez Google Pay lub Apple Pay. Możesz zamówić fizyczną kartę później, raz w roku bez dodatkowych kosztów.

Ostatnie kroki – jak otworzyć konto Vivid?

W końcu ustalasz hasło do konta i, dla wygody, możesz aktywować krótki PIN lub, jeśli telefon na to pozwala, odcisk palca czy rozpoznawanie twarzy. Twoje konto jest prawie gotowe do użytku. Aby móc z niego korzystać, musisz jeszcze podać swój numer identyfikacyjny podatkowy.

Może się zdarzyć, że zaraz po założeniu konto będzie tymczasowo zablokowane – w takim przypadku wystarczy poczekać kilka godzin na jego aktywację.

Jak otworzyć konto Vivid krok po kroku?

Jak otworzyć konto Vivid? – przegląd funkcji aplikacji mobilnej

Aplikacja Vivid Money oferuje szeroki zakres funkcji, które warto poznać bliżej. Na starcie, na stronie głównej aplikacji, widoczny jest profil użytkownika, przez który można zarządzać danymi osobowymi. Tutaj również zarządza się subskrypcją Vivid Prime i przegląda dokumenty, takie jak wyciągi z konta czy informacje o inwestycjach, jeśli korzystasz z opcji inwestycyjnych.

Na stronie głównej, w sekcji „Pockets”, znajdziesz swoje konto i podkonta w formie przeglądu kafelkowego. Każde konto ma swój własny obrazek i pokazuje dostępne środki. Suma wszystkich środków jest widoczna na górze strony. Tu również znajdziesz swoje wirtualne i fizyczne karty powiązane z kontem.

Transakcje i Analiza Wydatków

W sekcji „Transakcje” aplikacji znajdziesz listę wszystkich operacji na koncie, wraz z ich kategoriami. Dzięki temu możesz analizować swoje wydatki, sprawdzając, na co i ile wydajesz w określonym czasie.

Cashback i Nagrody

W menu „Rewards” znajdziesz informacje o sklepach oferujących cashback przy zakupach oraz szczegóły programu lojalnościowego Prime, w tym dodatkowy cashback dla często odwiedzanych sklepów.

Przelewy i Zarządzanie Finansami

W sekcji „Zahlungen” masz możliwość przesyłania pieniędzy z konta Vivid na inne konta, a także żądania płatności od innych osób. Możesz tu także zarządzać transferami między podkontami i sprawdzać ustawione stałe zlecenia.

Pomoc i Wsparcie

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, sekcja pomocy oferuje szczegółowe wyjaśnienia i możliwość bezpośredniego kontaktu z oficjalnym wsparciem Vivid. Użytkownicy korzystający z opcji inwestycyjnych znajdą tu również dedykowany dział „Inwestycje”.

Oceń artykuł: 4.4 / 5 (57 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments