konto na które nie wejdzie komornik - Jak uniknąć komornika na koncie?

Konto na które nie wejdzie komornik – Jak uniknąć komornika na koncie?

Konto na które nie wejdzie komornik czy można otworzyć na terenie Polski? Czy lepszym rozwiązaniem będzie założenie konta za granicą? Zobacz najpopularniejsze i najczęściej wyszukiwane pytania i odpowiedzi na dot. konta bez dostępu komornika. Wszystkie najistotniejsze dane w tym miejscu. W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Czy można założyć Konto na które nie wejdzie komornik w Polsce?

Ogólnie rzecz ujmując każdy bank w naszym kraju skorelowany jest do rejestru OGNIVO. Co to jest przytoczony system i dlaczego w ogóle jest on często przywoływany w kontekście opisywanego tematu – opiszemy trochę później.

Poprzez OGNIVO bez problemu prawie każdy komornik sądowy lub urzędnik ma możliwość dowiedzieć się gdzie dokładnie mamy rachunek. Od tej zasady mogą być różne odstępstwa – wiadomo jak to jest z systemami – czasami nie działają prawidłowo. To czy i jak komornik wyszuka rachunek zależne jest od wielu czynników.

Właśnie dlatego warto spróbować założyć rachunek w innym banku. Jednak musisz to wykonać rozważnie. Więcej na ten temat: Konto bez komornika – gdzie warto założyć konto?

Jak komornik sądowy może namierzyć i zablokować pieniądze na koncie?

Wspominaliśmy już w tym artykule o systemie OGNIVO. To jest dokładne miejsce, w którym komornik sądowy ma możliwość uzyskać dane odnośnie kont bankowych każdej osoby w Polsce. Każdy bank ma obowiązek zgłaszać jaka osoba otwiera bieżący rachunek bankowy właśnie w OGNIVO. To najszybsza droga do tego, żeby komornik sądowy odnalazł w jakim banku masz konto. W następnym kroku komornik po prostu wysyła egzekucję zajęcia pieniędzy na rachunku.

Konto na które nie wejdzie komornik - Jak uniknąć komornika na koncie?

Po jakim czasie komornik blokuje środki? Czy jest Konto na które nie wejdzie komornik jest sprawdzone?

Jeśli środki zostały zajęte to instytucja bankowa musi zablokować wskazaną kwotę przez 7 dni. Dopiero po tym czasie wykonany zostanie przekaz pieniędzy bezpośrednio do komornika. Dobrze jest pamiętać, że bank raczej powinien wyliczyć i pozostawić na rachunku tak zwaną kwotę wolną od komornika.

W ciągu tych 7 dni można rzecz jasna wystosować skargę na komornika jeśli na przykład środki zostały zajęte przez przypadek lub dzwonić do banku jeśli zostały zajęte pieniądze, które nie podlegają egzekucjom takie jak wszystkie środki socjalne, 500+ czy alimenty.

Dostajesz dowolne transfery socjalne? Polecam sprawdź artykuł: Konto Socjalne – Zabezpiecz Swoje Świadczenia!

Konto na które nie wejdzie komornik - Jak uniknąć komornika na koncie?

Czy istnieje w ogóle Konto na które nie wejdzie komornik? Gdzie można otworzyć?

O ile polskie banki najprawdopodobniej w większości są w systemie OGNIVO. Można liczyć na pewne odstępstwa, błędy lub liczyć na fart, że komornik sądowy nie będzie prześwietlać nas we wspomnianym rejestrze co jakiś czas. Tak czy inaczej z systemu OGNIVO wyłączone są w całości zagraniczne banki. OGNIVO jest to polska baza danych, więc nie gromadzi informacji z instytucji z siedzibami za granicą.

W związku z powyższymi informacjami – bez problemu masz możliwość otworzyć rachunek bieżący w banku za granicą. Z jednej strony może to być raczej skomplikowane bez znajomości języka, nie mając tam pracy czy meldunku w obcym kraju.

Jeśli nie masz takiej możliwości to warto rozważyć, aby użyć usługi internetowych banków, które mają w ofercie konta dla Polaków. Konto bez komornika może być założone zarówno w Polsce jak i za granicą, przy czym rozwiązania zagranicznych banków dają 100% gwarancję bezpieczeństwa. Niestety w przypadku polskich kont tak to nie działa.

Konto na które nie wejdzie komornik za granicą

Bez dwóch zdań najbardziej rozpoznawalne rozwiązania to Skrill, Revolut, Wise czy Wirex. Aczkolwiek nie wszystkie rachunki są idealne. Poszczególne banki ze względów cyberbezpieczeństwa mogą zablokować większe sumy i raczej trudno jest później porozumieć się z obsługą w języku niemieckim (jak np, w N26).

Konto na które nie wejdzie komornik a PayPal

Procesor płatniczy Paypal musi być połączony z polskim rachunkiem bankowym w standardowym polskim banku – a zatem posiadamy blokadę na polskim koncie to i tak nie wyślemy na Paypal więcej niż możemy trzymać jako kwota wolna od zajęcia. Dodatkowo PayPal nie udostępnia absolutnie żadnych kart płatniczych, nie przyjmiemy tam wynagrodzenia i nie należy do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Konto na które nie wejdzie komornik a Revolut

Nawet popularnym ostatnimi czasy sposobów jest Revolut, ale działaniem przypomina Paypal. Wyjątek, że możemy zamówić kartę debetową, natomiast konto ma sporo limitów i ogólnie minusów. Nie można dostać tam wynagrodzenia, a konto musi być doładowane pieniędzmi z polskiego rachunku. Dodatkowo rachunek Revolut to rozwiązanie przeważnie dla turystów.

Konto na które nie wejdzie komornik a Wise

Z naszego doświadczenia, oraz wielu odwiedzających możemy polecić właśnie tam otwarcie rachunku. Sprawdź wszystkie zalety tego Międzynarodowego Konta Bankowego.

Rozwiązanie oferuje znacznie większe korzyści, zastosowania, zdecydowanie więcej różnych walut między innymi rachunek w PLN oraz wielowalutową kartę do konta. Możliwość wyrobienia dodatkowych, darmowych, cyfrowych kart. Można tam założyć też rachunek firmowy, a aplikacja mobilna jest co najmniej 15 razy lepiej dopracowana.

Jeśli natomiast masz zamiar zaoszczędzić czas i pieniądze – to dobrze rozważyć od razu sprawdzenie rachunku na oficjalnej stronie >>

Konto na które nie wejdzie komornik - Jak uniknąć komornika na koncie?

Podsumowując: Konto na które nie wejdzie komornik – jak uniknąć komornika na koncie?

Konto na które nie wejdzie komornik jest oczywiście dobrym sposobem, a osoby, które jakkolwiek chcą zabezpieczyć swoje finanse mają ku temu okazję. Dobrze w pierwszej kolejności przetestować otwarcie konta w innym, polskim banku. To rozwiązanie jest najtańsze, szybkie i praktycznie bezpłatne.

Jeżeli w twoim przypadku nie sprawdzi się to – warto rozważyć założenie rachunku w zagranicznym, internetowym banku.

Wszystkie zagraniczne rozwiązania dostępne dla rodaków możesz zawsze znaleźć na blogu NajlepszeBankowe.pl – Sprawdzone rozwiązania finansowe

Wpis został przygotowany przez serwis: PanOszczedny.pl


konto na które nie wejdzie komornik - Jak uniknąć komornika na koncie?

TAGI: konto którego nie zajmie komornik, rachunek bez komornika, konto na które nie wejdzie komornik, jak uniknąć komornika na koncie, konta które nie zajmie komornik, konto którego nie zajmują komornicy.

4.9/5 - (32 votes)